kwi222009

Martwy piksel cz.3 – ostatnia

piksel3Jak pewnie część wnikliwych i trzeźwo myślących o tej porze czytelników zinterpretowało tytuł, historia śmierci piksela nie zakończy się „Happy Endem”. Ostatnie dni byłem bardzo zabiegany, i kompletnie zapomniałem o moim mailu do HTC w tej sprawie. Jednak jedyną kwestią w której HTC zasługuje w tym poście na pochwałę to czas reakcji. Odpowiedź na maila otrzymałem po 39 minutach i bez problemu dogadałem się w języku polskim.
Natomiast sprawa rozwiązania problemu nie jest już tak miła

Do firmy HTC napisałem z pytaniem czy 1 martwy piksel na wyświetlaczu podlega gwarancji, oraz w przypadku gdy nie, to od ilu pikseli takowa gwarancja jest uznawana.
Otrzymałem następującego maila:

„Dzień Dobry,

Dziękujemy za kontakt z HTC Europe. Przepraszamy za wszelkie niedogodności telefonu HTC. W nawiązaniu do zapytania pojedynczy czarny piksel nie podlega gwarancji htc. Natomiast jeśli na ekranie wystapią 3 lub więcej czarnych pikseli obok siebie (minimalna wiekośc kilku pikseli razem – 5mm) wtedy urządzenie może byc naprawione na gwarancji. Jeśli kilka pikseli wystapi w róznych częsciach ekranu wtedy naprawa nie podlega gwarancji. Mamy nadzieję, iż odpowiedzieliśmy na pytanie .Jeśli w przyszłości wystapią jakiekolwiek problemy z telefonem HTC prosimy o kontakt z nami.”

Od razu zaznaczam, że jeżeli ktokolwiek z HTC nie zgadza się na publikację tego maila proszę o kontakt – admin[@]androidos.pl – myślę jednak, że publikacja tej wiadomości zaoszczędzi wielu pytań adresowanych na skrzynkę firmy HTC.

Wiemy już co i jak, a więc pora na komentarz:

Szczerze to spodziewałem się takiej decyzji – fakt, z pikselami mało która firma podejmuje się wymiany ekranu już przy 1 martwym. Zazwyczaj są to co najmniej 3 w bliskiej odległości. W moim przypadku to nie problem, mało widoczne miejsce – szczerze to zapomniałem o nim. Jednak co z osobami którym wyskoczy on w samym centrum ekranu? Jedyna rada której nauczyłem się przy zakupie laptopów, monitorów czy konsoli – zamówić je przez Internet, wtedy mamy 7 dni na zwrot bez podania przyczyny, jeżeli wyskoczyłby piksel nie musisz się tłumaczyć. W przypadku G1 czy późniejszych modeli z Androidem (i nie tylko) pewnie też można to zastosować, jednak mało kto kupuje te telefony w sklepach internetowych, niestety allegro już nie jest tak kolorowe i nie każdy oferuje to w swoich aukcjach. Zastanawia mnie też jak to jest z zamówieniem przez Internet u operatora.

No to kolejna sprawa zakończona – w momencie gdy już znam stanowisko HTC, nie przewiduje już więcej awarii w moim telefonie, więc możecie się spodziewać niedługo oklepanego na wielu stronach poradnika jak „zrootować” G1 ;)

  1. PorostLipiec 27th, 2009
  2. KacperLipiec 28th, 2009
  3. WoofeRLipiec 29th, 2009
  4. KacperLipiec 29th, 2009

Napisz komentarz