FAQ

[Ostatnia aktualizacja: 15.11.2009r.]

Pytania dotyczące systemu android i telefonu G1:

System Android:

1. Pyt.: Jak zmienić konto użytkownika telefonu?
Odp.: Niestety należy przywrócić telefon do stanu fabrycznego – poprzez opcję:
Settings->SD card & phone storage->Factory data reset->Reset phone.
Pamiętaj, że po tej operacji będziesz potrzebować dostępu do Internetu „z karty” SIM, bez tego nie uruchomisz praktycznie telefonu.

2. Pyt.: Jak odczytać barcode (tajemnicze kwadraciki)?
Odp.: Służą do tego specjalne programy, na Androida najbardziej polecam Barcode Scanner dostępny za darmo w Markecie.

3. Pyt.: Jak dokonać aktualizacji systemu?
Odp.: Aktualizacja systemu w telefonach z nieprzerobionym oprogramowaniem dokonuje się automatycznie. W momencie gdy jest dostępna zostaniesz poinformowany o tym fakcie i zadecydujesz czy chcesz jej dokonać czy odłożyć na później.

Osoby które zrootowały swój telefon mogą zmieniać system częściej niż redakcja skarpetki i ich powyższe objaśnienia nie dotyczą. ;)

4. Pyt.: Kolega dostał już informację o aktualizacji, a ja nie, dlaczego?
Odp.: Aktualizacja na wszystkich telefonach nie wykonuje się w tej samej chwili, dlatego też może wystąpić nawet kilkudniowa różnica kiedy to otrzyma ją pierwsza osoba, a ostatnia.

5. Pyt.: Jeżeli kupiłem telefon np. w Erze, a mam kartę Plusa, to czy otrzymam aktualizację?
Odp.: Tak, jest ona niezależna od sieci w jakiej ma się kartę, tylko od udostępniającej aktualnie wgrane oprogramowanie. (np. G1 kupione w Erze, jest zależne tylko od Ery) Również mając połączenie z Internetem tylko przez WiFi, aktualizacja zostanie wykonana.
Pamiętaj! W przypadku aktualizacji G1 w sieci Era – Era nie pobiera KB z pakietu potrzebnych do pobrania aktualizacji, natomiast korzystając z innej sieci lub WiFi musisz liczyć się, że telefon pobierze paczkę ok. 45MB.

6. Pyt.: Czy można przesyłać pliki poprzez bluetooth?
Odp.: Niestety nie można w obecnych wersjach systemu. W przyszłości podobno ma się to zmienić. [Na zrootowanym telefonie można przesyłać i odbierać.]

7. Pyt.: Czy można korzystać z urządzenia jako modem np. dla laptopa?
Odp.: Niestety, na nieprzerobionym sprzęcie nie ma takiej możliwości. Na przerobionym również trzeba się trochę nagimnastykować. ;)
Jest możliwość wykorzystania telefonu jako modemu dzięki programowi PdaNet for Android (http://www.junefabrics.com/android/), niestety pełna wersja kosztuje 29$, a po upływieokresu testowego, mamy dostęp tyłko do protokołu „http”. Istnieje jeszcze inna możliwość na zrootowanym telefonie, ale również pozwala tylko na korzystanie z protokołu „http”.